SOBOTA 18. 11. 1989

Události 17. listopadu vedly k setkání pražských divadelníků hned následující den, tedy v sobotu 18. listopadu. Sešli se v Realistickém divadle. Tam zamířila také reprezentace z HaDivadla a Divadla na provázku (dnes Divadlo Husa na provázku), která se jako první vyslovila pro podporu studentské stávky. Brněnské soubory následně odjely zpět do Brna. V Praze zůstali jen dva zástupci brněnských divadel, z nichž se stali hlavní mluvčí brněnských stávkujících studentů a divadelníků. 

V průběhu soboty se do Brna postupně dostávaly informace ze zahraničního rozhlasu, televize a dalších zdrojů. V Brně se začalo rychle jednat a došlo k mnoha setkáním, hlavně na třech místech – v Domě umění, kde tehdy sídlilo Divadle na provázku, v HaDivadle na Šelepově ulici a v Mahenově divadle. Na těchto místech se postupně začala tvořit jádra budoucích stávkových výborů.

Zdroje:

Paměť národa: https://1url.cz/9zSNY

Hájková, Gabriela a Vodička, Libor: Brno zdraví Prahu! : „Sametová revoluce“ v Brně z pohledu teatrologie. Theatralia 12, 2009, č. 1-2, s. 34-58. (https://1url.cz/2zS0U)

Bez popisku

Domovská stránka REVOLUCE V BRNĚ

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info