Bez popisku

FILMY

Nachystejte si chlebíčky, malinovku nebo bílou kávu, nabízíme vám tři filmové snímky s odkazem 17. listopadu!

Vize 2000 

Režie: Juraj Herz, kamera: Rudolf Blaháček. Německo/Česko, 54 min.

Film můžete zhlédnout díky laskavému svolení rodiny producenta filmu pana Karla Dirky.

V dokumentu Juraje Herze hovoří prezident Václav Havel s oscarovým hercem Maximilianem Schellem o své vizi nového tisíciletí. Herce a politika pojí i to, že Schell v době, kdy Havel nesměl odjet z Československa, přečetl u příležitosti udělení Mírové ceny německých knihkupců ve Frankfurtu nad Mohanem v říjnu 1989 jeho děkovnou řeč. (MFDF Ji.hlava)

Bez popisku

Brněnský Listopad

Námět, scénář a režie: Jiří Voráč, střih: Jiří Mikula. Masarykova univerzita, 2019, 58 min.

Střihový dokument z archivů České televize a nezávislých zdrojů (Aleš Záboj, Jiří Vanýsek ml., Vít Kopřiva, Jiří Krejčí) o Listopadu 1989 v Brně a na jižní Moravě. Film přináší neobvykle autentickou, lokální a všednodenní perspektivu vyprávění a na pozadí velkého příběhu nadšení a přesvědčení vyjevuje obraz malých dějin plný paradoxů, kouzla nechtěného i humoru. Film vznikl speciálně u příležitosti Festivalu 30 let svobody, který pořádala Masarykova univerzita v Univerzitním kině Scala a v jehož rámci měl 17. listopadu 2019 světovou premiéru. Film byl podpořen MŠMT v rámci projektu MU k 30. výročí Listopadu 1989. (is.muni.cz)

Bez popisku

Plné ruce revoluce

Slezská univerzita v Opavě,  2015, 26 minut

Absolventský film studentů oboru Multimediální techniky Slezské univerzity v Opavě pod pedagogickým vedením režiséra Petra Jančárka z roku 2015. Hlavním studentským autorem je absolvent oboru Multimediální techniky Jindřich Mižďoch. Tento dokumentární snímek souvisí se vznikem stejnojmenné divadelní inscenace ve Slezském divadle a za jeho realizací dále stojí tým studentů a absolventů Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity. Film měl svou premiéru 17. listopadu 2015 v Knihovně Václava Havla v Praze. (inoviny.slu.cz)

Domovská stránka

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info