Bez popisku

LISTOPADOVÉ PODCASTY

Procházku po místech brněnské sametové revoluce můžete spojit s poslechem dvou podcastů, v nichž vás po Listopadovém Brně provede Jana Soukupová nebo Zdeněk Papoušek. 

Rozhovory byly nahrány a zpracovány týmem Skautského institutu v Brně v rámci projektu Demokracie za podpory skupiny LUBLA a Evropského sboru solidarity.

Vzpomínání Jany Soukupové

Jana Soukupová, brněnská novinářka a disidentka, sehrála v listopadu 1989 významnou roli během sametové revoluce v Brně. V týdnu po 17. listopadu vyjednávala s brněnským primátorem Josefem Pernicou, moderovala demonstrace, byla autorkou řetězu rukou, který vedl z náměstí Svobody k věznici v Bohunicích. V jejím bytě na Jaselské ulici se scházeli disidenti, několikrát byla odvedena k výslechu StB. Pro Skautský institut v Brně se rozpovídala o významných místech brněnské revoluce. Poslechněte si autentické vzpomínky na dění ve dnech po 17. listopadu 1989.

Povídání se Zdenálem

Středoškolský pedagog, sociolog, skaut a bývalý senátor Zdenál Papoušek se jakožto pamětník, co si nic nepamatuje, rozpomněl na události kolem 17. listopadu. Poslechněte si, jak probíhala revoluce v Brně, jaká panovala atmosféra a jak ji vnímal a prožíval řadový občan.

Bez popisku

Domovská stránka

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info