POŠLI POHLEDNICI

Citát Václava Havla nebo Petra Pitharta, heslo z demonstrací 1989, replika z divadelní hry Milana Uhdeho, ale také třeba idea Tomáše Garrigua Masaryka. V následujících dnech můžete svým blízkým připomenout důležité myšlenky, které souvisí s hodnotami demokracie, svobody a odvahy.

Jak?

K této příležitosti pro nás vytvořil pohlednice ilustrátor Vojtěch Čižmář, jehož ilustrace jste vídali na sociálních sítích v minulých festivalových ročnících.

  1. Pohlednice si můžete stáhnout, vytisknout a poslat.
  2. Nebo si je vytiskněte a vystavte jako obrázek u vás doma.
  3. Můžete využít aplikace České pošty na https://pohledniceonline.cz/. Zde si zvolíte možnost „Běžná pohlednice“, nahrajete naši pohlednici a vepíšete text.

A komu pohlednici poslat?

Přátelům, spolužákům, kolegům z práce. Můžete je rozeslat mezi svou rodinu, hodit do schránky sousedům nebo se s ní zapojit do projektu Úsměv do schránky (https://usmevdoschranky.cz/) a poslat ji do vybraného domova důchodců.

Pojďte do toho s námi a rozešlete znovu do světa významné myšlenky, na které je důležité nezapomenout!


Vojtěch Čižmář,

dvacetitříletý rodák z Brna, výtvarník, skaut a učitel výtvarky na základní škole. Jeho tvorbu můžete znát např. z ulic centra Brna, kde se zasloužil o oživení šedých zatlučených výloh veselými postavičkami na Joštově či tygřími hlavami na Kobližné. Stal se vítězem prvního ročníku soutěže Výloha jako Brno, která byla pořádána v rámci Brno Design Days. Jeho velkou inspirací jsou jeho žáci, každodenní život a procházky s pejskem Merlotem.

https://www.instagram.com/atelier.cizmar/

https://www.behance.net/vojtech-cifea8

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info